Zabiegi

Lipoliza iniekcyjna


lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna, lipoterapia należy do nowoczesnych metod z zakresu medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała. W 1995 r. dr Patricia Rittes, lekarz z Sao Paulo w Brazylii jako pierwsza na świecie zastosowała fosfatydylcholinę w celu eliminacji tkanki tłuszczowej u leczonej przez nią pacjentki. Dokonując iniekcji w poduszeczki tłuszczowe worków powiek dolnych, trzema kolejnymi zabiegami doprowadziła do całkowitego ich usunięcia. W ciągu kolejnych 5. lat dr Patricia Ritters wykonała tą metodą zabiegi u ponad 8 tysięcy pacjentów uzyskując za każdym razem zadawalające rezultaty. Lipoliza jest sposobem modelowania sylwetki, ale nie jest metodą odchudzania. Leczeniu mogą być poddane okolice twarzy (podbródek, dolne powieki), bioder, okolice brzucha pośladków, ramion, ud, karku i okolice pleców. Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu zawierającego głównie fosfatydylocholin (w organizmie człowieka lecytyna obecna jest w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych, bierze udział w rozmaitych procesach przemiany materii, jest bardzo ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej - chroni osłonkę mielinową, stanowi barierę ochronną ścian żołądka, bierze udział w gospodarce cholesterolem, Ponadto opóźnia procesy starzenia, pełni funkcje ochronne wobec wątroby, wspomaga wykorzystanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach). Dodatkowo w lipolizie stosowane są takie składniki jak: wyciąg z karczocha zwyczajnego , kofeinę, L-karnitynę czy wyciąg z nostrzyka żółtego. Związki ten są wstrzykiwane za pomocą cienkich igieł, w określonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja wnikając do wnętrza komórek powoduje rozerwanie błon komórek tłuszczowych, rozpad triglicerydów (po wniknięciu do komórek tłuszczowych składników aktywnych), a następnie wraz z lipoproteidami substancja aktywna jest transportowana do wątroby gdzie rozkładane są tłuszcze a następnie zostają wydalone z organizmu. Rezultaty lipolizy zależą nie tylko od wyjściowego stanu ciała pacjenta, umiejętności lekarza, ale także od oczekiwań pacjenta. Nierealnych oczekiwań nie jest w stanie spełnić nawet najlepszy specjalista, a lipoliza nie jest cudem, tylko zabiegiem estetycznym.


Efekty po zabiegu:

 • działanie wyszczuplające oraz antycellulitowe,
 • wyraźna redukcja cellilitu,
 • przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
 • skuteczne ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa spręzystosci i kondycji skóry po intenswynym odchudzaniu,
 • zahamowanie produkcji cholesterolu i zwiększenie jego przemian do kwasów żółciowych,
 • poprawa mikrokrążenia i odpływu limfy,
 • minimalizacja cieni i obrzęków po oczami.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg,
 • nadmierna otyłość,
 • ciężkie choroby nerek i wątroby,
 • choroby związane z krzepliwością krwi,
 • niewydolność żylna,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • padaczka,
 • alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej.

Przebieg zabiegu

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem lekarz zaznacza na ciele pacjenta flamastrem te okolice, które mają zostać wymodelowane, a następnie wybrane obszary zostają posmarowane środkiem znieczulającym. Do zastrzyków używa się cienkich igieł. Zabieg trwa 30 - 50 minut.( w zależności od obszaru)


Po zabiegu

Po lipolizie skóra może być jednak delikatnie zaczerwieniona, podrażniona, swędząca, opuchnięta lub obrzęknięta. Mogą powstać siniaki, krwiaki, tkliwość w miejscu ukłucia. Ewentualne dolegliwości bólowe lub pieczenie powinny ustąpić w ciągu kilku kolejnych dni. Jako uzupełnienie terapii polecane jest zastosowanie masażu limfatycznego lub masażu bańką chińską, które przyspieszą usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwią jego transport przez naczynia chłonne.

Intensywna faza leczenia: 1 zabieg na tydzień przez okres 2 m-cy
Faza pielęgnująca: 1 zabieg na 1 miesiąc

 

powrót ››


 

Skontaktuj się z nami, umów na wizytę!

MEDYCYNA ZDROWIA I URODY
ul. Zdrowa 1/2
31-215 Kraków

tel: 12 307 09 90
kom: 697 783 888
e-mail: gabinet@medycyna-zdrowia-urody.pl

Rejestracja:
poniedziałek - piątek od 8:00 do 20:00
sobota od 8:00 do 15:00

Znajdź nas także na facebook-u: FB