Kwas hialuronowy nazywany jest często ?eliksirem młodości?. Jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka i dzięki swoim unikalnym właściwościom jest często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała. Dawniej pozyskiwany z grzebieni kogucich lub z pępowiny płodu, obecnie w wyniku procesów biotechnologicznych. Ze względu na swoje właściwości lepko-sprężyste, składnik ten u ludzi służy za substancję podstawową skóry właściwej, powięzi i większości płynnych podłoży. Jako biopolimer wysoce hydrofilowy funkcjonuje jako substancja nawilżająca, zapewniająca prawidłowe uwodnienie w skórze, pełni funkcję sita ograniczającego wejście patogenów, białek i pobudza proliferacje fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny, chroni komórki przed wolnymi rodnikami, spełnia funkcje immunoregulujące. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego znacząco się zmniejsza, a ok. 80. roku życia ulega zanikowi. Kwas hialuronowy jest polimerem bezpiecznym, nietoksycznym i niedrażniącym. Rzadko wywołuje odczyny alergiczne dlatego też jest składnikiem bezpiecznym dla szerokiego grona odbiorców. Ulega biodegradacji co znaczy, że zabiegi z kwasem hialuronowym są odwracalne. Jest jednym z najczęściej stosowanych implantów w czasowej redukcji zmarszczek statycznych, modelowaniu ust, korekcji rysów twarzy, fałdów nosowo-wargowych oraz podbródka. Niskie stężenia stosowane są w śródskórnych iniekcjach w zabiegach mezoterapii. Są to drobne nakłucia, które najczęściej wykonywane są na twarzy, szyi i dekolcie, ale także na skórze biustu, dłoniach i innych fragmentach skóry. Stosowane w celu pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawy nawilżenia i uwodnienia tkanek. Hialuronian podawany w iniekcji do skóry właściwej ma działanie biorewitalizujące oraz biostymulujące, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, gładka, sprężysta oraz wyraźnie odmłodzona.
Podczas wizyty lekarskiej poprzedzającej zabieg z użyciem wypełniaczy zbierany jest dokładny wywiad mający na celu ustalenie wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz opierając się na własnym doświadczeniu oraz oczekiwaniach pacjenta dobiera odpowiedni rodzaj preparatu, okolicę oraz sposób podania. Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Na około 20 min przed zabiegiem na miejsca planowanych iniekcji nakładany jest krem miejscowo znieczulający.
Rezultat zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest widoczny od razu. Pełnym efektem możemy cieszyć się po 2-3 dniach ze względu na obrzęk, jaki może się utrzymywać się po zabiegu. Podanie wypełniacza nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych zajęć.
MEDYCYNA ZDROWIA I URODY
ul. Zdrowa 1/2
31-215 Kraków
tel: 12 307 09 90
kom: 697 783 888
e-mail: gabinet@medycyna-zdrowia-urody.pl
Rejestracja:
poniedziałek - piątek od 8:00 do 20:00
sobota od 8:00 do 15:00
Znajdź nas także na facebook-u: FB